o festiwalu - Ekołomyja 2019

Ekołomyja
Przejdź do treści
O FESTIWAU
Stowarzyszenie Środkowo – Europejskie Centrum Szkolenia Młodzieży w Górowie Iławeckim organizuje co roku festiwal pod nazwą „EKOŁOMYJA - FESTIWAL KULTURY UKRAIŃSKIEJ”, który odbywa się w Górowie Iławeckim, przy Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania. Odbyło się już 10 edycji festiwalu, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród mieszkańców Warmii i Mazur, ale też w całym kraju i za granicą. Festiwal jest inicjatywą o dużym znaczeniu gospodarczym, społecznym i obywatelskim, ponieważ integruje nie tylko środowisko lokalne wokół wspólnych działań na rzecz szeroko rozumianej edukacji, kultury i tradycji ale również promuje i wspiera rodzimą tradycję wśród społeczności lokalnej.  
W trakcie festiwalu widzowie mogą obejrzeć występy zespołów z Polski oraz z Ukrainy.
Na Festiwalu realizowane są także zagadnienia o tematyce ekologicznej, stąd też podczas trwania Festiwalu przeprowadzona będzie zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD. Zbiórka ta połączona będzie z akcją rozdawania sadzonek roślin ozdobnych. Przewidziane są atrakcyjne nagrody. Odbędą się również konkursy, gry i zabawy poświęcone ekologii.  
Podczas trwania festiwalu planowane są degustacje regionalnych potraw przygotowanych przez miejscowe koła gospodyń wiejskich.  
Photo Gallery
Created by WarmWeb & NTS Network
Ekołomyja 2019
Wróć do spisu treści